Do aktywnych swiat należy: Białogóra

Polacy coraz chętniej jako obiekt swoich letnich urlopów wybierają miejscowości, które oferują przyjezdnym rozmaite formy aktywnego wypoczynku. Nie zadowala nas już bowiem wypoczynek na plaży, kilkugodzinne leżenie na kocu czy godziny spędzone w restauracjach. Współczesne zapracowane społeczeństwo pragnie te kilka dni wolnego w ciągu roku wykorzystać jak najlepiej, zobaczyć i zasmakować jak najwięcej. Dlatego wszelkie miejscowości turystyczne prześcigają się w ofertach. Pragnąc jednak jednocześnie ciszy i spokoju, z dala od zgiełku wielkich miejskich aglomeracji i jednocześnie aktywnego wypoczynku warto wybrać się do jednej z takich niewielkich nadmorskich miejscowości, jaką jest na przykład Białogóra. Ta kaszubska wieś posiadająca bowiem zaledwie stumetrową plażę, może zaoferować turyście więcej niżby się mogło z pozoru wydawać.

Pod względem aktywnego wypoczynku miejscowość ta oferuje przyjezdnym oczywiście wszelkie formy sportów wodnych na otwartym morzu. Poza tym jednak nie brakuje tutaj tras rowerowych, wiodących turystę wśród tutejszych sosnowych lasów. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, gdzie można wypożyczyć sprzęt doraźnie i wcale nie trzeba zabierać ze sobą rzeczy dla całej rodziny. Na terenie Białogóry znajduje się również stadnina koni, a ich widok jest również nieodłącznym elementem tutejszej plaży. Turyści tutaj przybywający mogą zatem zarówno podziwiać te wyjątkowo piękne zwierzęta, jak i zasmakować jazdy na nich. Będzie to z pewnością nie lada atrakcja dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

W okolicy Białogóry znajdują się również rezerwaty przyrody, a sama miejscowość jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jest to zatem okolica doskonała na wielogodzinne piesze wyprawy, które przyniosą nie tylko relaks, ale i pozwolą na zaznajomienie się z nadmorską fauną i florą, a tym samym dostarcza bezcennej wiedzy na temat kaszubskiej przyrody. Jednocześnie baza noclegowa Białogóry jest w zupełności wystarczająca jak na potrzeby tak niepozornej. Każdy gość odszuka nocleg odpowiadający mu od względem standardów i ceny. Znajdują się tutaj ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne. Białogóra oferuje również doskonałe zaplecze gastronomiczne w postaci restauracji i barów, takich jak na przykład „U Pirata” czy też sezonowych cukierni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>