Galerie sztuki w Warszawie

Ze sztuką w Warszawie spotykamy się na każdym kroku. Nie zapominajmy jednak wstąpić do galerii sztuki znajdujących się w naszej stolicy:

Na ulicy Otwockiej 14 na warszawskiej Pradze znajduje się Fabryka Trzciny. Jest to miejsce założone przez Wojciecha Trzcińskiego. Fabryka Trzciny jest ośrodkiem prywatnym i znajdują tam miejsce wydarzenia takie jak projekcje filmowe, koncerty, pokazy mody, a nawet spotkania publicystów i polityków.

Założona w 1862 roku Pracownia Sztuki Dekoracyjnej d. Braci Łopieńskich przyciąga wielu turystów. Jest ona jedną z najstarszych firm rodzinnych w Warszawie. Tworzą oni pomniki, posągi i rzeźby zrobione ze złota, srebra i brązu. W swoich dziełach wyrażają szacunek do minionych epok. Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych galerii sztuki w Warszawie jest Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Znajduje się ona na placu Machałowskiego 3, jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00. Ceny biletów wahają się od 1 do 18 złotych. Wystawy zmieniają się co jakiś czas. Temat obrazów bywa różny, od podróżowania, poprzez współczesną polską ilustrację dla dzieci, aż po kanibalizm. Kolekcja zebrana w galerii to nie tylko obrazy, lecz także rzeźby instalacje oraz wideo. Jest ich ponad 3500. Można tu spotkać dzieła wybitnych artystów takich jak: Tadeusz Kantor, Katarzyna Kozyra czy Krzysztof Wodiczka.

Jedną z pierwszych prywatnych galerii sztuki w Polsce jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej. Na ścianach galerii gościły dzieła Andrzeja Borowskiego, profesora Antoniego Fałata, a także Franciszka Starowieyskiego. Mieści się ona na ulicy Świętokrzyskiej 32. Jest czynna od poniedziałku do soboty.

Na ulicy Poznańskiej 16 istnieje galeria sztuki Bohema Nowa Sztuka. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na ogromny wybór dzieł. Można podziwiać tam malarstwo, rysunek oraz grafikę, rzeźbę i fotografię. Są tam dzieła Jana Szczepkowskiego, a także kontrowersyjne obrazy Macieja Zabawy. Głównym plusem tej nowoczesnej galerii sztuki jest to, że są prowadzone tam licytacje mniej lub bardziej znanych dzieł sztuki. Ceny wywoławcze zaczynają się od 500 złotych.

Baza noclegów Warszawy jest tak rozbudowana, że możemy wybrać taki nocleg, który będzie sąsiadował z takim ośrodkiem jak galeria sztuki. Warto zdecydować się na przyjazd do Warszawy i zwiedzić stolicę Polski, która bogata jest w różnorodne atrakcje.

2 comments

  1. Magdalena Z pisze:

    Warszawa jest idealnym miastem dla miłośników sztuki. Zawsze znajdzie się coś do obejrzenia.

  2. Magdalena Z pisze:

    Warszawa jest idealnym miastem dla miłośników sztuki. Zawsze znajdzie się coś do obejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>