Jak miło spędzić czas w Chmielnie?

Kaszuby to bardzo piękna kraina, która ma wiele do zaoferowania szczególnie turystom, poszukującym spokoju i wypoczynku na łamach natury. Nic więc dziwnego, że tyle osób przyjeżdża w te okolicę na wczasy letnie lub ferie zimowe. Na Kaszubach jest wiele ciekawych miejscowości, a każda z nich ma coś do zaoferowania. Na pewno interesującą propozycję przedstawia Chmielno, które jest całkiem pokaźnych rozmiarów. Leży w województwie pomorskim, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jego dużym atutem jest położenie nad Pojezierzem Kaszubskim, które zapewnia wiele rozrywek dla mieszkańców i turystów. Mieliśmy okazję się o tym przekonać również w przypadku innej miejscowości kaszubskiej – Białogóry [więcej na http://www.kolejowskaz.pl].

Przez miasto przebiega wiele szlaków turystycznych, wśród nich bardzo znany Szlak Kaszubski [więcej na http://www.traseo.pl/trasa/szlak-kaszubski]. W mieście tym można się natknąć na kilka interesujących zabytków, których zwiedzanie może być dobrą alternatywą na niepogodę. Do nich powinno się zaliczyć Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów czy znajdującą się nieopodal Starą Checz Kaszubską. Jeśli ktoś lubi podziwiać ciekawe widoki, powinien się zainteresować Parkiem Kamiennym, w którym znajduje się punkt widokowy na jezioro Kłodno albo znanym tu Grodziskiem na przesmyku lądowym, pomiędzy jeziorami Kłodno i Białe. Warto też odwiedzić kościół z pierwszej połowy XIX wieku, w którym można znaleźć elementy wyposażenia wnętrz pochodzące z XVI wieku, które przy okazji są bardzo efektowne.

Każdy turysta chcący się tu zatrzymać na nieco dłuższy czas, powinien się zainteresować tym, co ma do zaoferowania baza noclegowa tej miejscowości [więcej na Chmielno – http://meteor-turystyka.pl]. Noclegi to głównie kwatery prywatne i domki letniskowe, jednak można też tu spotkać kilka hoteli i pensjonatów. Turyści szczególnie polubili noclegi w domkach letniskowych, bo takie domki są samowystarczalne, zapewniają prywatność, zwykle leżą blisko jezior kaszubskich i są bardzo przytulne. Zaś z kolei kwatery prywatne są bardzo tanią opcją noclegów, nic więc dziwnego, że i one są wysoko na liście najczęściej wybieranych noclegów przez turystów na Kaszubach. Jeśli ktoś jednak przede wszystkim ceni sobie wygodę, to powinien się zdecydować na noc w pensjonacie lub w hotelu, bo taka opcja spełni z pewnością jego oczekiwania.

Chmielno to ciekawe miasteczko, z licznymi atrakcjami o wszelakiej porze roku. Każdy kto odwiedzi tę lokalizację, na pewno będzie zadowolony z takiego wyboru miejsca na urlop.

5 comments

 1. Maciek pisze:

  Nie słyszałem nigdy o Chmielnie, ale może dlatego warto się tam udać. Będzie tam pewnie mniejsza ilość turystów.

 2. Armer pisze:

  super tereny i jeziora, i do Kartuz blisko – stolicy Kaszub – wszystko jest pod ręką.

 3. DaGaMa pisze:

  Byłam w tym muzeum ceramiki, nawet zakupiłam komplet filiżanek. Bardzo atrakcyjne miejsce zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 4. sandra pisze:

  Ciekawe jak tam jest z noclegami…

 5. tenisistka pisze:

  @Sandra o kwestię noclegów nie ma się co martwić, wybór dość spory a ceny nie za wysokie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>