Przygoda w Bieszczadach – Wetlina

Jakie miejsce w Bieszczadach stanowi najlepszą bazę wypadową na górskie szlaki, a jednocześnie samo w sobie jest interesujące, posiada mnóstwo miejsc do spania, zjedzenia czegoś pysznego i wieczornej zabawy? Odpowiedź może być tylko jedna, jest to Wetlina. Niewiele jest miejscowości w Polsce, które obrosły tak wielką turystyczną legendą, jak ta bieszczadzka. Dlaczego tak się stało? Odpowiedź jest bardzo złożona, ale istnieje jeden czynnik, który sprawia, że miejsce to jest magiczne, a jest to niepowtarzalna atmosfera. Można oczywiście pisać o tym, jak bogata jest baza noclegowa tej niewielkiej wioski, albo jak niebywałych smaków kuchni regionalnej możemy tu spróbować (od doskonałych placków ziemniaczanych, czy pierogów, po lokalnie łowionego pstrąga), ale nie zmieni to faktu, że sam klimat miejsca jest tu czynnikiem decydującym. Skąd on się wziął? Tworzą go przede wszystkim ludzie mieszkający w Wetlinie i całej gminie Cisna. Ich pogodne nastawienie sprawia, że przyjezdni w znaczącej większości zachowują się tak samo, czyli są po prostu uprzejmi.

Magia tego miejsca to również kwestia położenia geograficznego. Ukryta pomiędzy górami miejscowość kusi i zachwyca niesamowitą przyrodą, zaczynając od wyjątkowego spokoju, jaki dają tutejsze drzewa, poprzez energię, która przepływa przez wyjątkowy wodospad w Starym Siole, aż po melancholię, jakiej poczucie dostarcza nam patrzenie w gwiazdy na górskim przejrzystym niebie. Wróćmy na chwilę na ziemię i zastanówmy się, jakie tak naprawdę noclegi Wetlina oferuje () i gdzie możemy się zatrzymać, żeby to wszystko dostrzec i docenić. Do wyboru są przede wszystkim pensjonaty, w większości prowadzone przez bardzo pozytywnie nastawionych do świata właścicieli, którzy chętnie opowiedzą o historii miejscowości i gór. Miejscowość ta należy do jednych z najbezpieczniejszych, dzięki czemu nie mamy się czego obawiać, wybierając się na naszą „ucieczkę” w Bieszczady. Jeżeli jeszcze nie poznaliśmy tego miejsca, koniecznie się tam udajmy, bo to bez wątpienia jedna z największych perełek na turystycznej mapie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>