Trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Jezioro Czorsztyńskie to bez wątpienia niebywała atrakcja Pienin. Ten sztuczny zbiornik powstał pod koniec ubiegłego stulecia, a wokół niego rozpościerają się atrakcyjne trasy do odwiedzenia – zarówno piesze, rowerowe jak i konne. Kilkudniowa wycieczka pozwala odkryć atrakcje Pienin i wzbogacić się kulturowo.

Co warto tam zobaczyć?

Początek przygody specjalnie przypadnie do gustu amatorom historycznych budowli, ponieważ za start wycieczki przyjąć można wizytę na zamku w Czorsztynie – niegdyś potężnej, gotyckiej twierdzy. Wrażenie robi przede wszystkim fakt, że fortyfikacja znajduje się na skarpie, a z jej baszty rozciąga się zapierający dech w piersiach pejzaż gór. Po drugiej stronie jeziora Czorsztyńskiego znajduje się zamek Dunajec, nieustępujący w swojej atrakcyjności sąsiadowi. Można się na niego dostać wykorzystując statek spacerowy lub gondolę. Jego zwiedzanie może zająć więcej czasu, kilka minut zdecydowanie nie starczy, by odkryć wszystkie jego tajemnice. Jedną z nich jest fakt, iż to właśnie tutaj nakręcono takie produkcje jak “Janosik” czy “Wakacje z duchami”. Na trasie wycieczki znajduje się także wyciąg krzesełkowy, którym dostać się można na szczyt góry Wdżar. Stanowi ona doskonały punkt widokowy, z którego zachwycić się można widokiem na Tatry, zbiornik Czorsztyński i Podhale. Miejsce to jest także wykorzystywane jako teren do startu lotów na paralotni.

Aby być stale blisko najciekawszych atrakcji, najlepiej jest zakwaterować się obok samego jeziora Czorsztyńskiego i znaleźć sobie nocleg w Czorsztynie [otwórz – meteor-turystyka.pl]. Szeroka oferta bazy noclegowej pozwoli dopasować pobyt do swoich potrzeb. Każdy znajdzie to odpowiednie dla siebie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>