Podróże

Najlepsze atrakcje i zabytki w Krakowie

Kraków to miasto oblegane przez wielu turystów. Są to zarówno rdzenni mieszkańcy Polski, jak i osoby mieszkające w innych krajach, a nawet na innych kontynentach. Przez wielu Polaków miejscowość ta uważana jest za jedną z najbardziej reprezentatywnych, która bez wątpienia jest przepiękną i wartościową wizytówką naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Kraków to miasto pełne wielu atrakcji i zabytków, których nie sposób nie odwiedzić. Ma ono niezwykłą wartość historyczną i kulturalną, dlatego każdy Polak choć raz powinien pojawić się w tym mieście i odwiedzić najciekawsze miejsca w Krakowie. Jeśli planujesz wycieczkę do Krakowa i szukasz odpowiedniego i zadbanego miejsca noclegowego, możesz skorzystać z wyszukiwarki internetowej hotel-pracowniczy.pl. Znajdziesz tam rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. 

Rynek Główny - urokliwy i najbardziej rozpoznawalny punkt miasta

Krakowski rynek powinien rozpoczynać i kończyć każdą wycieczkę. Jest to bowiem jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów tego miasta. W jego pobliżu znajduje się wiele innych ciekawych zabytków, dlatego zwiedzanie warto rozpocząć właśnie od tego miejsca. Rynek Główny w Krakowie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku, jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na świecie. Po całodziennym zwiedzaniu warto zakończyć swoją wycieczkę również w tym miejscu. Krakowski rynek skupia bowiem wiele urokliwych restauracji, w których można miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi oraz odpocząć po całym dniu wrażeń.

Sukiennice - funkcja handlowa i skrywana w podziemiach atrakcja dla dzieci

Sukiennice to atrakcja w Krakowie, której nie sposób ominąć. Zarówno w dawnych latach tak i dzisiaj jest to miejsce, w którym znaleźć można kramy rzemieślników, którzy w sprzedaży najczęściej posiadają rękodzieła. Na pierwszym piętrze znajdują się wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku. Sukiennice to też wyjątkowa atrakcja dla dzieci, które dzięki temu pokochają Kraków. Znajduje się tutaj wejście do rezerwatu archeologicznego. W strefie dla dzieci funkcjonuje pokój zabaw oraz odgrywany jest teatrzyk “Legenda o dawnym Krakowie”.

Zamek na Wawelu - dom królów Polski

Jest to wyjątkowo ważny zabytek Krakowa, który bezwzględnie trzeba zwiedzić. W przeszłości zamek pełnił funkcję domu wielu królów Polski, którzy aktualnie panowali. Ten krakowski zabytek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku, a w 1994 został uznany za pomnik historii. Obecnie na Wawelu znajduje się 71 sali wystawowych.

Katedra na Wawelu - wysoka wartość historyczna

Osobom, które zastanawiają się, co zwiedzić w Krakowie, podpowiadamy, iż jednym z wyjątkowej klasy zabytków, o niezwykłej wartości historycznej jest Katedra na Wawelu. Można bowiem powiedzieć, iż to właśnie tutaj kształtowała się polska historia. Miejsce to było jednym z najważniejszych miejsc w dawnym Krakowie. To tutaj odbywały się koronacje oraz pochówki władców.

Kościół Mariacki - budowla gotycka

Kościół Mariacki to kolejny obowiązkowy do zwiedzenia krakowski zabytek. Jest to budowla w stylu gotyckim, która wznoszona była w XIV i XV wieku. To z jego wieży można usłyszeć słynny na całym świecie hejnał. Przez cały dzień hejnał odgrywany jest co godzinę, na zmianę przez dwóch strażaków. O każdej pełnej godzinie rozlega się melodia w tonacji F-dur, która rozbrzmiewa czterokrotnie w każdą stronę świata.

Smocza Jama - atrakcja turystyczna dla dzieci w Krakowie

Według legendy Smocza Jama to jaskinia, w której mieszkał słynny Smok Wawelski. Po przejściu przez jaskinię zwiedzający dostają się nad Wisłę. Wycieczka kończy się przy rzeźbie Smoka Wawelskiego, który zieje ogniem. Ale to nie wszystko. Co roku właśnie w tym miejscu odbywa się Parada Smoków. Wówczas można podziwiać wielkie dmuchane smoki, zobaczyć pokaz fajerwerków i innych efektów specjalnych. Warto odwiedzić Kraków właśnie w tym czasie, bowiem jest to niekwestionowana atrakcja turystyczna w Krakowie, która przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom.

Copyright 2020 © All rights Reserved.