Podróże

Kraków - hotele i noclegi dla pracowników

Kraków to drugie, po Warszawie, największe miasto w Polsce. Mieszka tu przeszło 770 tysięcy osób, a powierzchnia miasta wynosi niespełna 330 kilometrów kwadratowych. Jednak wielkość miasta nie jest jego jedynym atutem. W Krakowie znajdziemy długą listę zabytków oraz wiele atrakcji, które sprzyjają rozwojowi turystyki. Nie bez znaczenia jest również jego położenie nad Wisłą u podnóża Tatr. To wyjątkowe miasto, co roku odwiedza kilkanaście milionów turystów. Dlatego też baza noclegowa Krakowa jest bardzo rozbudowana.

Atrakcje turystyczne Krakowa

Ich lista jest naprawdę imponująca. Krakowa nie da się zwiedzić w całości w jeden weekend, ale na pewno warto się tu wybrać, chociaż na kilka dni. Najważniejsze zabytki miasta to:

W Krakowie nie można się nudzić. W deszczowy dzień dobrze jest udać się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, które znajduje się pod Starym Rynkiem. Muzeum jest w pełni multimedialne i w ciekawy sposób prezentuje historię tego niezwykłego miasta.

Zamek Królewski na Wawelu

Stary Rynek

Sukiennice

Bazylika Mariacka

Barbakan

Kazimierz i wiele innych

Komunikacja

Do Krakowa można przylecieć samolotem, korzystając z lotniska Balice. Miasto ma regularne połączenia zarówno z innymi polskimi miastami, jak i największymi metropoliami Europy i świata. Osoby wybierające transport lądowy mogą skorzystać z połączeń kolejowych. Kraków jest położony na trasie autostrady A4 oraz licznych tras szybkiego ruchu, dlatego też bez trudu dostaną się tu także osoby zmotoryzowane. Po mieście można poruszać się przy pomocy komunikacji autobusowej i tramwajowej. Alternatywą jest korzystanie z tras rowerowych.

Noclegi w Krakowie

W mieście znajdziemy obiekty noclegowe o bardzo różnym standardzie i cenach. Na najbardziej wymagających czekają luksusowe hotele i pensjonaty oferujące liczne usługi dodatkowe, często z bogatym zapleczem rekreacyjnym. Osoby z nieco mniejszym budżetem również nie mogą narzekać na mały wybór. Kraków to miasto z najbogatszą ofertą noclegową w Polsce. Z założenia można by pomyśleć, że tanich noclegów w Krakowie należy szukać z dala od centrum miasta i najważniejszych atrakcji. Ta zasada zwykle się sprawdza, jednak nie w Krakowie. Władze miasta zadbały o to, by w centrum, w wielu kamienicach na turystów czekały tanie noclegi w hostelach. Część z nich oferuje pokoje wieloosobowe, w których ceny noclegów zaczynają się od około 20 złotych za noc. To nie tylko dobra propozycja dla osób, które przybywają do Krakowa w celach turystycznych, ale również opcja, którą można wykorzystać, jako noclegi pracownicze w Krakowie.

W mniej turystycznych częściach Krakowa znajdziemy również liczne hotele pracownicze. Osoby przybywające do miasta w celach zarobkowych mogą skorzystać z licznych kwater pracowniczych w Krakowie. Jak widać, opcji tanich noclegów w stolicy małopolski nie brakuje, a różne firmy chętnie korzystają również z usług hoteli pracowniczych. W Krakowie znajdziemy zatem zakwaterowanie zarówno krótko, jak i długoterminowe. Dostępne opcje można znaleźć na hotel-pracowniczy.pl. Ze względu na dużą liczbę osób, które przyjeżdżają do Krakowa każdego roku w celach zarobkowych, oferta jest bardzo bogata. Kraków ma jedną z najbogatszych w Polsce baz tanich hoteli. Przyjeżdża tu wielu pracowników budowlanych i przemysłowych. W mieście poza atrakcjami turystycznymi znajdują się także liczne fabryki. Położenie przy dużych węzłach komunikacyjnych sprzyja rozwojowi przemysłu i budownictwa. Remonty traktów komunikacyjnych również przyciągają firmy z całej Polski. Stąd liczne obiekty, nie zawsze nastawione na typowego turystę.

Copyright 2020 © All rights Reserved.